II liga: Wpadka w Kątach Wrocławskich

Po trzech kolejnych zwycięstwach nikt nie spodziewał się, że kolejna w tym sezonie seria zwycięstw skończy się tak szybko. Mimo braku Rafała Urbaniaka, do Kątów Wrocławskich jechaliśmy w roli faworytów. Koszykówka to jednak sport nieprzewidywalny i tym razem musieliśmy uznać wyższość rywali.

Przed spotkaniem wydawało się, że jedyne czego mogliśmy obawiać się przed meczem to nasza skuteczność, która w meczach wyjazdowych często bywała o wiele za niska w stosunku do spotkań u siebie. Jak się szybko okazało, te obawy były słuszne ponieważ po raz nie grzeszyliśmy skutecznością w ataku. Do tego nie mogliśmy sprzeciwić się gospodarzom w obronie. Zawodnicy Maximusa otwarli spotkanie dwoma celnymi rzutami z dystansu, szybko dając do zrozumienia, że to nie będzie łatwy mecz. Mimo dobrego startu gospodarzy utrzymywaliśmy dość korzystny wynik, przegrywając pierwszą kwartę tylko różnicą 4 punktów 25: 21.

Po krótkiej przerwie między kwartami liczyliśmy, ze nasi zawodnicy poprawia grę w obronie i szybko wrócimy na właściwe tory. Niestety gospodarze mieli inne plany i raz za razem dziurawili nasz kosz. Największe problemy naszej obronie sprawiali przy tym Sławomir Dźwilewski (21 punktów) oraz Tomasz Giniewski (17 punktów). Gospodarze byli niezwykle regularni w swoich poczynaniach i także w drugiej kwarcie rzucili nam 24 punkty, wygrywając ją zdecydowanie – 24:15.

Po przerwie obraz gry nieco się poprawił, jednak jedyne na co było nas stać w tym spotkaniu to remis w trzeciej kwarcie (20:20). W ostatniej części gry już nieco zrezygnowani spuściliśmy z tonu i także tę odsłonę przegraliśmy 16:16 a całe spotkanie 87: 71.

Pełne statystyki z tego spotkania można znaleźć TUTAJ.

Okazja do rehabilitacji będzie już w najbliższą sobotę. Do Pleszewa przyjedzie zespół SMK Lubin, z którym rywalizowaliśmy w turnieju półfinałowym o awans do II ligi. Początek spotkania w Hali Sportowej w Pleszewie o godzinie 18:00.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – KS Kosz Pleszew 87: 71 (24:20, 24:15, 20:20, 19:15)

Polkąty: Dżwilewski 21, Giniewski 17, Zubik 13, Malinowski 10, Beluch 8, Cieśla 6, Barszcz 6, Bartnicki 4, Gnatowicz 2, Cidyło 0, Kowalski 0, Garbaciak 0.

KS Kosz: Mrówczyński 19, Mowlik 14, A. Urbaniak 12, Lasota 7, Pawlik 5, Zimny 4, Galewski 4, Kikowski 3, Serbakowski 3 , Dekiert 0, Walczak 0.