II liga: Plama zmazana, Lubin pokonany

Zespół SMK Lubin do Pleszewa, przyjechał w mocno okrojonym składzie, bez podstawowych zawodników, których zastąpiła młodzież. Łatwo więc było wskazać faworyta w tym spotkaniu. Pleszewianie na parkiecie zdecydowanie dominowali w każdym elemencie gry, będąc zespołem zdecydowanie lepszym.

Już w pierwszej kwarcie, pleszewianie prowadzili 18:2 i kibice zastanawiali się czy KS Kosz zdobędzie, kolejne 100 punktów w spotkaniu. Jednak koszykarze z Lubina,przebudzili się w połowie kwarty i dogonili nasz zespół na dystans 8 punktów. W drugiej kwarcie także narzuciliśmy swój styl gry, chcąc zmazać plamę za niespodziewaną porażkę w Kątach Wrocławskich.

Trzecia kwarta zdecydowanie należała do nas. Rzuciliśmy w niej aż 33 punkty o dwadzieścia więcej od zespołu z Lubina.
W ostatniej odsłonie spotkania pleszewianie nie dali swoim przeciwnikom rzucić nawet 10 oczek, a wynik końcowy brzmiał 96:45. Wygraliśmy zdecydowanie, różnicą 51 punktów. Jest to nasz nowy rekord jeśli chodzi o występy na drugoligowych parkietach.

Pełne statystyki z tego spotkania można znaleźć TUTAJ.

Już za tydzień w sobotę o godzinie 14.00 na wyjeździe zmierzymy sie z zawsze groźnym, młodym zespołem Roberta Kościuka – Röben Gimbasket Wrocław.

KS Kosz Pleszew – SMK Lubin 96:45 (23:15, 23:11, 33:13, 17:6)

KS Kosz: Mrówczyński 18, A. Urbaniak 18, Serbakowski 16, Galewski 13, Lasota 12, Mowlik 6, Pawlik 5, Kikowski 4, Zimny 2, Walczak 2.
SMK Lubin: Szablewski 15, Markowicz 14, Jaworski 5, Botuszyn 4, Wiśniewski 4, Macowicz 3.