II liga: Efektowne zwycięstwo nad Śląskiem

Nie da się ukryć, że przez ostatnie tygodnie nasz zespół nie znajdował się w najwyższej dyspozycji fizycznej. Po kolejnej porażce z teoretycznie słabszym zespołem trzeba było zmienić coś w cyklu przygotowawczym do kolejnego spotkania. Zmiany przed meczem ze Śląskiem zaowocowały dość niespodziewanym, wysokim zwycięstwem nad faworytem z Dolnego Śląska.

Początek spotkania nie zapowiadał, że końcowy wynik będzie tak korzystny dla naszego zespołu. Co prawda to my rozpoczęliśmy od prowadzenia po rzucie z wyskoku Pawła Lasoty, jednak to dla gości z Wrocławia należała dalsza część gry. Zawodnicy Śląska łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych, które bez problemu zamieniali na punkty. Najwyższe prowadzenie gości wynosiło jednak tylko 7 punktów. Na początku spotkania obie drużyny nie grzeszyły dobrą obroną co zaowocowało bardzo wysokim wynikiem na koniec kwarty 25: 29 dla Śląska Wrocław.

Druga kwarta to już popis naszego zespołu. Udało nam się wyeliminować największy atut gości, czyli szybki atak. Sami daliśmy popis zarówno w obronie jak i w ataku. W tej części gry świetnie spisywał się Paweł Mowlik oraz Przemysław Galewski, który rozegrał najlepszy mecz w naszych barwach, dzieląc i rządząc pod koszami. Efektowną drugą kwartę wygraliśmy 23:8!

Mimo obaw kibiców, po przerwie nasza gra była równie skuteczna. Wychodziło nam niemal wszystko, z dystansu trafiali nawet nasi podkoszowi (Przemysław Galewski trzy celne trójki w całym spotkaniu), do tego doszła wreszcie dominacja pod tablicami. Goście z Wrocławia, jak na wicelidera przystało nie składali jednak broni. Prowadzeni przez swojego lidera Sebastiana Bożenko zagrali bardzo solidnie w ataku, jednak i tak musieli uznać naszą wyższość w tej części gry. Wygraliśmy ją minimalnie 23: 20.

Ku uciesze wszystkich naszych kibiców równie dobrze zagraliśmy w ostatniej części spotkania. Dobra obrona nakręcała szybki atak a zbiórki w ataku pozwalały na punkty drugiej szansy. Zdecydowanie większe doświadczenie naszego zespołu pozwoliło już do końca kontrolować spotkanie. W końcówce swoją szansę otrzymali także zawodnicy rezerwowi: Mateusz Zimny, Maciej Graja, Szymon Dekiert oraz Dominik Walczak, którzy dowieźli nasze efektowne zwycięstwo 99:70!

Pełne statystyki ze spotkania można znaleźć TUTAJ.

Najbliższe spotkanie rozegramy już w sobotę 24 lutego w Jeleniej Górze z Sudetami. Jak zapowiedział nasz kapitan Alan Urbaniak, jedziemy po zwycięstwo!