II liga: Nowy Zarząd walczy o licencję

Nowy Zarząd naszego klubu, który został wybrany w ubiegły czwartek walczy o przyznanie licencji na grę w II lidze męskiej. Zmiany były potrzebne, jednak nikt nie zapomina o zasługach poprzedniego Zarządu, dzięki któremu zespół wywalczył awans do II ligi i zagrał w niej fantastyczny, debiutancki sezon. Teraz nowi ludzie powalczą o to by KS Kosz nadal mógł występować na parkietach II ligi.  

Nowym prezesem klubu został Maciej Jaworski, wielki pasjonat koszykówki, który współpracował już wcześniej z naszym klubem między innymi jako sędzia stolikowy. Jakie zadania stawia przed nowym Zarządem? – Przede wszystkim musimy doprowadzić do szczęśliwego końca proces licencyjny w PZKosz. Co prawda Związek odmówił nam przyznania licencji, ale w tej sprawie składamy już odwołanie, które powinno zostać rozpatrzone pozytywnie – mówi nowy prezes KS Kosz Pleszew Maciej Jaworski. Ostateczne decyzje powinniśmy poznać do środy 8 sierpnia.

Wielu kibiców martwi się o to w jakim składzie wystąpimy w kolejnym sezonie. Na szczęście, mimo pewnych problemów administracyjnych budowa składu na nowy sezon jest już niemal zakończona. – W nowym sezonie na pewno nie zagrają u nas już Paweł Lasota i Artur Mrówczyński, ale nasz zespół zostanie wzmocniony 4 -5 nowymi zawodnikami, którzy występowali już na parkietach I i II ligi. O nazwiskach będziemy mówić, gdy dostaniemy zielone światło na grę od PZKosz. Zespół natomiast cały czas będzie prowadzony przez Kaspra Smektałę – mówi prezes Jaworski.

Oprócz utrzymania zespołu w II lidze ważny jest rozwój zespołów młodzieżowych. – Od tego roku wchodzimy w ścisłą współpracę z UKS Jedynką, którą prowadzi Maciej Szablewski. Pracę z najmłodszymi nadal będzie prowadził trener Krzysztof Cnotliwy, który wszedł także do nowego Zarządu klubu. W naszym klubie trenuje już prawie 70 dzieci, będziemy te struktury jeszcze mocniej rozwijać. – mówi Jaworski.

Nowy Zarząd dziękuje za dotychczasową pracę Działaczom, którzy postanowili zrezygnować z pracy w klubie. – Bez pracy jaką wykonali Pan Marek Urban czy Zbigniew Matuszczak nie bylibyśmy dziś w II lidze. Bardzo im za to dziękujemy, teraz nowi ludzie będą budować naszą koszykówkę, mamy nadzieję, że z jeszcze lepszym skutkiem. Byli działacze zawsze są mile widziani w naszej koszykarskiej rodzinie – podkreśla nowy Prezes.

Nowy zarząd KS Kosz Pleszew:

Maciej Jaworski – prezes, Dominik Walczak – viceprezes, Mirosław Rożek – prezes honorowy, Ryszard Gawroński – sekretarz, Miłosz Grzelak, Filip Gawroński, Krzysztof Cnotliwy, Kasper Smektała, Alan Urbaniak.

Komisja Rewizyjna:

Jakub Głowacki, Jacek Tomczak, Tobiasz Reimann.