II liga: Pierwsza bitwa wygrana!

Komisja Licencyjna PZKosz po odwołaniu naszego klubu zmieniła swoją decyzję i przyznała nam licencję na grę w przyszłym sezonie 2 ligi. W naszym drugim sezonie na tym poziomie rozgrywkowym ponownie będziemy występować w grupie D.

Przypomnijmy, że 3 sierpnia gdy PZKosz opublikował listę klubów dopuszczonych do gry w II lidze, nie było w tym gronie naszego zespołu. Poprzedni Zarząd klubu nie zdecydował się na zgłoszenie naszego klubu do rozgrywek. – Po przeanalizowaniu naszej sytuacji i rozmowach ze sponsorami, stwierdziliśmy, że musimy odwołać się od decyzji PZKosz i powalczyć o utrzymanie II ligi w Pleszewie – mówi nowy prezes klubu Maciej Jaworski.

Nasz klub uregulował wobec PZKosz wszelkie zaległości finansowe oraz przesłał niezbędne dokumenty do zdobycia licencji na grę w sezonie 2018/19. – Problemy z licencją były związane ze zmianą Zarządu w klubie. Na szczęście udało nam się spokojnie rozwiązać wszystkie sprawy z pozytywnym skutkiem – podkreśla prezes Jaworski.

W sezonie 2018/19 ponownie zagramy w grupie D. Prawdopodobnie pierwszy mecz sezonu zagramy z Gimbasketem Wrocław, klubem który chce powalczyć o awans do I ligi. – Czekamy na potwierdzenie terminarzu rozgrywek od PZKosz, ale prawdopodobnie nasz zespół będzie dopisany tam, gdzie poszczególne zespoły miały pauzować – tłumaczy Maciej Jaworski.

W sezonie 2018/19 II ligi w grupie D wystąpi zatem 14 zespołów. Dobre wiadomości z PZKosz sprawiają, że przygotowania i budowanie składu mogą w końcu nabrać właściwego tempa.