II liga: Porażka na inaugurację

Nie tak wyobrażaliśmy sobie start w nowy sezon, jednak nie nie można mieć wszystkiego od razu. Młody zespół z Wrocławia powalczy w tym roku nie tylko o fazę play – off, co udowodnił nam już w sobotnim meczu. My nie pokazaliśmy w pełni naszych możliwości i mimo prób odrabiania strat, musieliśmy uznać wyższość podopiecznych trenera Roberta Kościuka. Okazja do rehabilitacji będzie już w najbliższą niedzielę podczas wyjazdowego meczu w Rawiczu.  

Mecz rozpoczęliśmy od punktów Przemysława Galewskiego, było to nasze pierwsze i jak się niestety później okazało, jedyne nasze prowadzenie w całym spotkaniu. Zespół Gimbasketu odpowiedział szybką trójką i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Rzuty za trzy punkty miały być naszą bronią w tym spotkaniu, jednak trema meczu inauguracyjnego ewidentnie nie pomagała naszym zawodnikom. – Słabo współpracowaliśmy ze sobą w obronie oraz ataku, myślę, ze gdybyśmy mieli nieco więcej treningów, wyglądałoby to o wiele lepiej. Jest mi przykro i mogę tylko przeprosić kibiców- powiedział tuż po spotkaniu nasz kapitan Alan Urbaniak.

Naszym prawdziwym katem okazał się rozgrywający zespołu z Wrocławia Luka Małachow, który trafił aż 7 na 8 rzutów za 3 punkty i w całym spotkaniu zdobył ich aż 37. Pod  tablicami mieliśmy ogromne problemy z Rafałem Malitką i Michałem Pietrzakiem, którzy wykorzystywali swoją przewagę warunków fizycznych nad naszymi podkoszowymi.

Walczyliśmy do samego końca o jak najkorzystniejszy wynik i to może dawać nadzieję na poprawę w kolejnych spotkaniach. Spróbujemy zrehabilitować się już w najbliższy weekend. W niedzielę czeka nas pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy. Naszym przeciwnikiem będzie zespół RKKS Rawii Rawag Rawicz. Początek spotkania w hali sportowej w Sierakowie jest zaplanowany na godzinę 15:00.

Pełne statystyki z sobotniego spotkania można znaleźć TUTAJ.

KS Kosz Pleszew – Röben Gimbasket Wrocław 79:90 (20:27, 19:17, 17:32, 23:14)

Kosz Pleszew: Urbaniak 24 (4), Mikołaj Spała 20 (1), Małecki 10, Galewski 8, Ptak 7, Marek 6, Kikowski 4, Serbakowski 0, Zimny 0.

Röben Gimbasket Wrocław: Małachow 37 (7), Kościuk 18 (2), Malitka 15 (3), Pietrzak 14, M. Kamberski 5, Gałczyński 2, J. Kamberski 1, Rogoziński 0, Chwastyk 0.