II liga: Wygrana z charytatywnym celem w tle

Jeszcze rok temu nikomu w Pleszewie nie przyszłoby do głowy, że będziemy w jednej lidze rywalizować z Turowem Zgorzelec. Z zespołu popularnych Turów pozostała niestety tylko nazwa i jak się okazuje bardzo długa droga powrotna na szczyty polskiej koszykówki. Młody zespól ze Zgorzelca nie miał zbyt wielu argumentów w starciu z naszym zespołem. Warto nadmienić, że do środowego pojedynku przystąpiliśmy bez naszego lidera Grzegorza Małeckiego, któremu urodziła się córka!

Środowy mecz wyróżniał również fakt, że zagraliśmy charytatywnie dla młodego mieszkańca naszego miasta, Wojtka Ryszewskiego, który dzielnie walczy z nowotworem. Wszystkie pieniądze z biletów jakie zakupili kibice na mecz z Turowem zostały przekazane na walkę Wojtka z chorobą. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać łącznie 2370 złotych!

Wracając do samego spotkania, młody zespół ze Zgorzelca mino spóźnienia, które mogło wybić ich z rytmu, bardzo ambitnie podszedł do swoich celów sportowych. Prowadzenie udało im się jednak utrzymać tylko do trzeciej minuty gry, kiedy to Mikołaj Spała dzięki akcji 2+1 wyprowadził nas na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu. Nie możemy jednak być do końca zadowoleni z gry naszych zawodników: – Gramy falami. Raz pięć, dziesięć minut wygląda to naprawdę dobrze i gramy ładną koszykówkę, ale przeplatamy to kawałkami dość kiepskiej gry – powiedział po spotkaniu nasz podkoszowy, Łukasz Ptak.

Nierówna gra sprawiła, że w trzeciej kwarcie goście zbliżyli się na siedem punktów. To jednak było wszystko na co było ich stać w środowym spotkaniu. Wygraliśmy każdą kwartę i ostatecznie pokonaliśmy Turów Zgorzelec aż 90: 68. Warto odnotować fakt, że w naszym zespole zadebiutował Michał Główka, wypożyczony do naszego zespołu z UKS Kaspro Ostrów Wielkopolski.

Już w niedzielę zagramy kolejny mecz ligowy w naszej hali. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Weegree AZS Politechnika Opolska, faworyt do awansu, prowadzony przez byłą gwiazdę polskiej koszykówki Dominika Tomczyka. Liczymy na to, że kibice szczelnie wypełnią Halę Sportową w Pleszewie i poniosą nas swoim dopingiem do kolejnego zwycięstwa.

Pełne statystyki ze środowego spotkania można znaleźć TUTAJ.

KS Kosz Pleszew- Turów Zgorzelec 90:68 (25:18, 20:17, 24:20, 21:13)

KS Kosz: Urbaniak 23, Spała 20, Galewski 17, Marek 9, Serbakowski 7, Walczak 5, Ptak 4, Główka 3, Zimny 2, Dekiert 0.

Turów: Jaros 15, Turcza 14, Zubel 13, Karmasz 11, Kobyłt 5, Brzoza 5, Bajda 3, Lewandowski 2, Ciepielewski, Wielgus.