Jan Sobiech- nowy lider drużyny?

Ostatni sezon spędził w AZS UMCS Lublin gdzie notował średnio 7.9 pkt 2.7 zb i 1.8 ast. Kim jest nowy niski skrzydłowy naszej drużyny? Poznajcie Jana Sobiecha, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy naszej drużyny.

Jan pochodzi z Kościana, swoje pierwsze kroki w 2 lidze stawiał w Poznaniu, jest też byłym zawodnikiem m.in AZS Poznań, gdzie rozwijał się pod okiem trenera Waldemara Mendla. Wszechstronność i świetna gra w ataku- tak w skrócie można opisać grę Jana. Nasz nowy zawodnik może grać na pozycjach 2-4, co czyni go bardzo cennym elementem układanki stworzonej przez trenera Alana Urbaniaka. Jan świetnie zaprezentował się na przedsezonowym campie, pokazując pełnie swoich umiejętności. Po trafieniu 8 rzutów zza łuku na 10 prób nikt nie miał wątpliwości- takiego zawodnika szukaliśmy. W przyszłym sezonie 22-latek będzie stanowił o sile ataku naszego zespołu i jesteśmy pewni, że świetnie wpasuje się w drużynę.

Komentarz trenera Alana Urbaniaka

Bardzo chciałem abyśmy w zespole mieli kolejnego zawodnika z dużym arsenałem zagrań w ataku. Jan jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, posiada dobrze ułożoną rękę, która powinna karać przeciwników z różnych odległości, również za trzy punkty. Dodatkowo jest w dobrej formie siłowej co będzie skutkowało dobrą penetracja pod kosz, stara szukać się kontaktu z przeciwnikiem co pozwoli łapać sporo fauli na nim. Reasumując, będzie bardzo ważnym ogniwem w zespole, jestem przekonany że będzie fantastycznie współpracował z drugim skrzydłowym Mikołajem Spałą. Nasi rozgrywający dzięki temu będą mieli kogo obsługiwać.

Rozmowa z Janem Sobiechem

Jak przygotowujesz się do następnego sezonu?

W tym okresie przygotowawczym skupiłem się głównie na aspekcie siłowym i dynamicznym, cały lipiec poświęciłem na trening siłowy a od sierpnia skupiam się głównie nad techniką indywidualną.

Co jest twoją największą zaletą na boisku?

Myślę, że zdecydowanie to rzut jest moja główna bronią.

Jak zaczeła się twoja przygoda z koszykówką?

Przygodę z koszykówka rozpocząłem w 1 klasie gimnazjum kiedy to dosyć przypadkowo trener z Kosciana namówił mnie na treningi.

Nad czym będziesz musiał pracować w tym sezonie?

Mam świadomość, że do poprawy pozostaje bardzo dużo rzeczy, dlatego będę starał się poprawić moje niedoskonałości na boisku.

Czy jest zawodnik na którym się wzorujesz?

Oglądając mecze bardzo często podpatruję Jaycee Carroll czy Joe Harris, podoba mi się łatwość dochodzenia do pozycji rzutowych przez tych zawodników.

Co najbardziej lubisz w koszykówce?

Najbardziej lubię oczywiście wygrywać.

Jakie są twoje osobiste cele na ten sezon?

Moim celem jest walka o jak najwyższe cele w sezonie.

Odchodząc od tematu koszykówki, co lubisz robić w wolnym czasie?

W wolnym czasie interesuję się motoryzacja, lubię oglądać programy z tym związane i odwiedzać targi motoryzacyjne.

Czy masz jakieś marzenia niezwiązane z koszykówką?

W życiu dążę do tego żeby zawsze być szczęśliwym i zadowolonym ze swoich działań.

Jak opisałbyś siebie w 3 słowach?

Zdecydowany, ambitny i odważny.